Koskaca 1 Yilin Özeti Buyrun Bilgi edinin… Mutim!

> 論壇 > 咖啡廳almancax > Koskaca 1 Yilin Özeti Buyrun Bilgi edinin… Mutim!

歡迎來到 ALMANCAX 論壇。您可以在我們的論壇中找到有關德國和德語的所有資訊。
    匿名
    遊客

Koskaca 1 Yilin Özeti Buyrun bilgi edinin…

Satirlarima baslamadan önce biliyorum ki , bir cogumuzun yasadigi seyleri bende yasadim… Kafanizi karistirmak ve Almanyaya ilgilli kötü seyler anlatmak istemiyorum.. Birazda insan , kendi yasamini, kendisi sekillendirmesi gerek.. Bahaneler aramak yerine , careler arayin..!! Umarim bu anlatacaklarim sizlere bir yol olur ve ufakda olsa bilgi edinmeniz icin yararli olur..

當我來到德國時,前六個月對我來說就像是痛苦,無論是家庭、環境還是財務。
    Konusmayi bilmeyen ve yürümeyi bilmeyen cocukdan , yürümesini ve konusmasini nasil isterlerse bendende onu istediler.. Inanin ki resmen bircok konuda ve bircok insanla mücadele ediyordum.. Gelir gelmez, buradaki birlikde yasamak zorunda oldugun insanlar hemen kendi düsüncelerine ve hayatlarina göre seninde öyle olmani istiyolar. Cünkü sen burada yenisin , senin secme hakkin yok ! , senin istedigin isi yapma hakkin yok ! düsüncesi oluyor insanda.. Bulundugum yerde okadar cok asalik insan toplulugu vardi ki , hepsini ayiklamak zorunda kaliyordum.. Yaptigim hersey sanki bir yanki yapar gibi , herkesin konusu olmaya baslamisti… Nisanli olarak geldigim icin , kendimize ev aramakda  zorundaydim , türkiyeden sonra buradada dügün yapmak zorundaydim..

無論如何,首先我在來後三個月開始了課程.. 同時,我找到了房子,舉辦了我的婚禮,佈置了我的房子.. 除此之外,我忙於我想做的額外事情. . 我去了駕照.. 我參加了兩門課程,每週 3 天。我每天睡 2 1 個小時,以免只看到人們的面孔並遠離所有人,這讓我陷入了緊張和壓力之中。 早上去學校,下午去公司,晚上去考駕照,晚上在家學習..我什至把頭髮剃光了,為了讓自己好受點..
    Cünkü artik hersey agir gelmeye basliyordu saclarimi bile kendimde agir hissetmeye basladim.. Özlemlerim, Yapmak zorunda olduklarim, Ögrenmek zorunda olduklarim ve yapacaklarim…. Hersey kafamda birikmis , patlamaya hazir birbomba gibiydim..
    因為沒人關心你是新來的,你是一個男人,你可以做任何事,有邏輯的無知之人。

* 儘管如此,我總是請求我的主耐心等待。我沒有按照任何人說的去做。 我沒有按照任何人的意見生活..我掙扎著..

Aradan 1 sene gecti…

我拿到了駕照。 我完成了我的課程..我買了我的車。 如果我是一家國際公司的新人,我就會開始。 我辦了我的婚禮。 我到家遲到了。 現在我懷孕了..我正在做額外的其他事情..

Sizlere bircok seyi kisa kisa anlattim.. Almanyaya gelince, kendinize birseyler katabiliyorsaniz yasadiginiz yerde . ne mutlu size.. Kuralci ve özgürlükcü bir yer..  Kafanizi sisirmek ve karistirmak istemiyorum… Sadece sunu düsünün.. Önce dürüst olun! kendinize ve karsinizdaki insana ( cünkü buraya gelen bir cok insan , avrupanin havasini kapilip sacma sapan davrandiklari icin , bir cok insanda erkeklere/bayanlara karsi korku icinde )
    Sonra idealleriniz olsun , bir hedefiniz varsa odaklanin ve hep basaracagim deyin.. Ne sorun yasarsaniz yasayin , sadece at gözlüklerinizi takin ve yapmak istediginiz seyi yapin..  Onun yaninda yapacaginiz birseyler varsa aradan cikartmaya calisin. Bosluklarinizi yapmaniz gereken seylerle doldurun… 

也許會很困難,也許你會遠離很多社交生活,但結局會是好的,你應該做好準備過上美好的生活。

我的建議:

*來到德國後,立即找到AWO(向土耳其人提供免費建議的地方)。 他們合法地為你做一切事情,有文件,一切事情。無論你想到什麼,工作、學校、課程、信件工作……這樣,至少,你的負擔會減輕很多。 你自己做事,不需要任何人。

* 不要被人們的行為和生活方式所欺騙,正如我上面提到的,你可以稍微塑造自己的生活方式。

* 有目標和理想。 不要拖延你需要做的工作,也不要因陷入遇到的問題而放棄工作。

*證明你自己以及你會做什麼,並且做到這一點,不要追逐空洞的夢想,不要講故事。

* 不要關心別人的想法,不要讓別人的想法進入你的家 2. 不需要第三人稱的想法..

* 你說你會經常與你的配偶交談,保持耐心並支持你創造一個和平的環境,這樣人們就不會因給予信心而生氣,並且你會在他們身邊,你會做好事。 給信心..

* 我正在給你寫一首我全能的真主的詩句來指導你。

誰信賴真主,真主就會從意想不到的地方賜予他食物,真主對於他的僕人來說肯定是足夠的。 再次強調,不要懷疑安拉會履行他的命令。 因為真主已經為一切制定了計劃、期限和措施(《古蘭經 TALAK》第 3 節)。

如果您有什麼想法,有什麼想問的,請毫不猶豫地寫下來。我很樂意與您分享我的信息。

尊敬的..

雜種..

tugce_doerj是
    參加者

親愛的,你寫得很好,一年裡你取得了多少成就,我的朋友,我祝賀你。 如果我沒記錯的話,你是指其他人,住在那裡的土耳其人嗎? 因為我的一個朋友告訴我,有土耳其人的地方,新來的人會遇到很多困難。 坦白說,我對這個話題很困惑。

fuk_xnumx
    參加者

恭喜穆蒂姆,你在一年的短時間內就站了起來,我直到最後都同意你的觀點,沒有想到你,街上有工作,這裡有工作,你來這裡不是為了睡覺或者那些閒著的人沒有麵包,愚蠢的想法正在消失很多,我知道你的意思,和你的岳父一起想想我我還活著,你知道我的處境..然後出現了當你生氣的時候,你感到無聊的時候,你已經盡力了

突變2
    參加者

恭喜穆蒂姆,你在一年的短時間內就站了起來,我直到最後都同意你的觀點,沒有想到你,街上有工作,這裡有工作,你來這裡不是為了睡覺或者那些閒著的人沒有麵包,愚蠢的想法正在消失很多,我知道你的意思,和你的岳父一起想想我我還活著,你知道我的處境..然後出現了當你生氣的時候,你感到無聊的時候,你已經盡力了

好吧,我的兄弟,讓我說清楚,我並不像討厭這裡的土耳其人那樣討厭任何人類社會。當然,並非所有人都是這樣。 我有一些朋友,我在他們中間交到了好朋友,還和他們做生意。我指的是一群過著像鄰家婦女一樣生活的男人。 因此,既然你是一個進口新郎,你就會引起好奇和興趣。 :).. 所以他們想要忙於你所做的一切,因為他們是跛子 :) 感謝我的主,我會把值得的人放在他們的位置上。我一生中最討厭的事情之一就是空虛的人想要忙於那些想做某事的人的生活。

舉個簡單的例子..我來到德國..我去了一家豪華健身房,我要去..

他對這些瘸子中的一位親戚說:

這傢伙才剛來呢,怎麼會去這麼貴的地方???

– Demek istedigimi anlamissindir umarim..

原來還有這麼多窮人啊。。

fuk_xnumx
    參加者

兄弟,讓我告訴你一些生活在歐洲的土耳其人,你知道,生活在我們國家的東方人比他們更糟糕,他們更無知,我不喜歡他們,我們在八卦中排名第一,即使來到這裡的人生活在土耳其人中間,他們也會明白我們的意思,當然,遠離土耳其人是有用的。我不是說

突變2
    參加者

Canim kardesim , seni o kadar cok iyi anliyorum ki  , belkide benden daha iyi anlayan cikmaz.. Bu psikoloji icinde olmak cok zor..Insan benligini oldugu gibi ifade edemiyor.. Mecburu seyleri yapmak zorunda oluyor.. Istemedigi seyleri kabul etmek zorunda oluyor.. Düsünceler degisiyor , tavirlar degisiyor.. Her konu da bir cok sikinti.. Ama bunlari bir kenara birak! Sana söyleceklerimi aklina sok.. Sen ne olursa olsun , firsatci ol kardesim… Tabii ki herseyi kabul et demiyorum, sana yarayisli ve yararli olacak seylerede yönel.. Cevrendeki insanlara danis, neler yapabilirsin , neler bulabilirsin.. Yani önce kendi imkanlari gözet , sonra baskalarinin tavsiyelerine uy , baskarinin tavsiyelerini yapmak zorunda olsan bile , yaparken kendine yeni alanlar gelistir.. Yeni arkadasliklar edinmeye bak ve zamanla elersin..  ben yaptigim seyleri ALLAHin iziniyle ona siginarak dua ederek sahip oldum kardesim.. Ben bir cok konuyu üsttü acik kissadan kapattim..

突變2
    參加者

兄弟,讓我告訴你一些生活在歐洲的土耳其人,你知道,生活在我們國家的東方人比他們更糟糕,他們更無知,我不喜歡他們,我們在八卦中排名第一,即使來到這裡的人生活在土耳其人中間,他們也會明白我們的意思,當然,遠離土耳其人是有用的。我不是說

時間一長,大家就都露出了面色,兄弟,我也遇到過這樣不誠實的人..無論是在商業環境中,在友情環境中..!! 有時我什至想用我的仇恨來窒息他們,但我總認為他們是下層人。 因為當他們在別人身上看到多年來無法達到的夢想時,他們會感到驚訝。

fuk_xnumx
    參加者

evet abi zaten sen iyi anlarsin beni aynen senin dediklerin gibi oluyor bakalim abi allah buyuk bi kapi acar ezdirmez bizleri hayirlisi herseyin

問女孩:)
    遊客

mutim abim  ilk önce bebegin hayirli ugurlu olsun  yazdiklarin cok güzel saol hepsi icin…

遊客

兄弟,你來德國了嗎??

fuk_xnumx
    參加者

是的,我來了,因為我在認識居住在德國等地的人之前就來了。

兄弟,你來德國了嗎??

遊客

ne zamn geldin ???

fuk_xnumx
    參加者

我是11月XNUMX號登錄的..

朋友們,您能告訴我您的簽證多久到達嗎? 先感謝您

突變2
    參加者

平均1到3個月不等。

reyyan到
    參加者

mutim bende sana katılıyorum. burada yaşayan türkler gerçekten çok farklı.  insanın zaman zaman dosta ihtiyacı oluyor . sevinçlerimi, özlemlerimi, dertleşebileceğim bir arkadaş bulamadım. dost arkadaş canlısı biriyim ama bu özelliğimi yitiriyorum artık. herkesde bir hava bir tafra anlayamadım. insan insandan kaçar olmuş, birbirlerine kıstas yapan kişilikler anlayacağın. çok doğru bir yorum. kim üzerine alınıyorsa alınsın umurumdada değil acıkcası. bende gördüğüm gerçekleri söylüyorum.  halbuki bende senin gibi büyükşehirden geldim. yüzüne gülüp arkadan dedikodu yapan kişilikler çok yoğunlukta. bunları bizzat yaşadım malesef.

顯示 15 個答案 - 1 到 15(總共 16 個)
  • 要回覆此主題,您必須登入。